Hannes Saar sai USA kolledžisarjas hooaja esimesel nädalal kolm võitu ja nägi väga lähedalt üht võimast viskekontserti

Andre Loigu alustas uut hooaega samuti võidukalt

-Hannes Saar |Foto: DME Academy Facebook

USA kolledžite liiga NJCAA (National Junior College Athletic Association) korvpallimeistrivõistluste kõrgeimas, 1. divisjonis mängivate eestlaste Andre Loigu ja Hannes Saare koduülikoolid alustasid uut hooaega edukalt.

Alates sellest hooajast Kansase osariigis asuva Barton Community College’i korvpallimeeskonna ridadesse kuuluv Hannes Saar pidas möödunud nädalal koguni kolm kohtumist ja teenis ka kolm võitu. Tartu Ülikooli korvpallikooli kasvandik alustas kõigis kolmes mängus algviisikus.

Hooaja avamängus võõrustas Barton kolmapäeval Sterlingi kolledži meeskonda ning alistas vastase lausa 108:39. Saar viibis väljakul 20 minutit, mille jooksul tõi ta kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/3), hankis 7 lauapalli, andis mängu parimana 9 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Tema kontole jäi ka üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Järgmine kohtumine peeti reedel lähedal asuval Hutchinsoni spordiareenil, kus alistati Põhja-Oklahoma kolledži meeskond 75:58. Saar jõudis 17 mänguminutiga koguda 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1, vabavisked 3/3), sama palju lauapalle ning ühe vaheltlõike, enne kui viie veaga välja langes. Samuti tegi ta kuus pallikaotust.

Samas kohas alistas Barton päev hiljem lisaajale läinud kohtumises Odessa kolledži meeskonna 92:85. 37 minutit mänguaega saanud Saar oli Bartoni paremuselt kolmas skooritegija, kogudes 11 punkti (kolmesed 1/3, vabavisked 8/8), 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, viis pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Saare tagaliinipartner Cougar Downing paugutas tolles kohtumises 44 minutiga lausa 43 punkti, tabades kolmeseid 7/13 ja jagades sinna kõrvale ka 5 resultatiivset söötu.

Wyomingi osariigis asuva Northwest College’i meeskonna ridades teist ülikooliaastat veetev Andre Loigu sai laupäeval tunda võidurõõmu, kui kodus alistati 89:69 Rocky Mountaini kolledživõistkond.