Hamburg Towersi kibedalt magus võit: avapoolajal hiilanud Kotsar sai vigastada ja platsile ei naasnud

Jõesaareta mänginud Bayreuth säilitas võmialuse alagrupp võita

-Maik-Kalev Kotsar |Foto: imago images/Baering/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja Saksamaa korvpalliklubi Hamburg Towers (1-3) said lõpuks Eurocupi neljandas voorus tähistada oma ajaloo esimest eurosarja võitu, kui võõrsil mängiti 100:96 (33:23, 17:22, 17:21, 33:30) üle leedulaste Panavežyse Lietkabelis (2-2). Eestlaste jaoks oli võidul juures väga mõru maik, kui avapoolajal heas hoos olnud Kotsar teisel poolajal vigastuse tõttu mängida ei saanud.

24-aastane Kotsar sekkus mängu pingilt, kuid hakkas kohe esimestest hetkedest vastaseid pick & roll’i järel ette võtma. 11 minuti ja 40 sekundiga jäi meie mehe arvele 9 punkti (kahesed 4/7, vabavisked 1/3), üks lauapall, 2 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea. Seejuures alustas Kotsar väljakult visetega 4/4 ja valiti poolajapausil isegi rahvusvahelises telepildis selleks meheks, kes välkintervjuu andis.

Teisel poolajal aga Kotsar enam platile ei tulnud ning korduvalt näidati telepildis teda nukral ilmel jääkotti juba varasemalt teibitud õla peal hoidmas. Pärast tänast poolikut mängu on Kotsari keskmised näitajad Eurocupis 21 minutit, 11,3 punkti, 2,8 lauapalli ja seda kahepunktivisete tabavusega 63,3%.

Hamburgi vedasid viimasel veerandil võidule just osalt tänu Kotsari vigastusele suurema rolli saanud Lukas Meisner (20 punkti, 7 lauapalli, kolmesed 4/7) ja Seth Hinrichs (12 punkti, 6 lauapalli, 4 söötu, kahesed 5/5) ning tagaliinis läks lõpuks kuumaks 18 silma toonud Jaylon Brown.

Hamburgi senine Eurocupi parim korvikütt Caleb Homesley astus teisel poolajal pärast viset maandudes kohtuniku jalale ja vigastas hüppeliigest. Pärast mõningast tohterdamist ameeriklane siiski naasis platsile, kuid eksis lõpus väga olulistel vabavisetel. Lõpuks jäi Homesley arvele 16,5 minutit ja 10 silma.

Lietkabelis poolel oli täiesti pidurdamatus hoos leedulasest “number neli” Gediminas Orelik, kes paugutas koguni 31 punkti (seejuures kolmesed 7/14) ja hankis 5 lauapalli. Serblasest mängujuht Nikola Radicevic kogus 13 punkti ja 12 resultatiivset söötu ja tsenter Djordje Gagic lisas 13 silma ja 8 lauapalli.

Hamburgi peatreener Pedro Calles oli poolajapausil antud intervjuus oma meeste kaitsemängu arvustades taas päris kuri, aga mängu järel kiitis oma hoolealuseid: “Hea tunne on. Olen oma mängijate üle väga uhke, kes vaatamata rotatsiooni lühenemisele – Maik-Kalev Kotsari eemalejäämine teisel poolajal – võitlesid välja võidu. Vaatamata tagasilöökidele uskusid mängijad meie süsteemi. Kaitses ei läinud asjad nii, nagu plaanisime. Aga tiim leidis mooduse rünnakul kompenseerida ja võidu võtta.”

Kangelane Lukas Meisner lisas: “Meie intensiivsus ja füüsis olid täna edu võtmeks. Mõned meie mehed said teisel poolajal vigastada, mistõttu oli eriti tähtis veel ühtsemana mängida. Tegime selle esimese võiduga ajalugu ning see on meile kui mängijatele ja kogu organisatsioonile uskumatult imeline kogemus. Me oleme sel hooajal varem ka paremini mänginud, aga see võit tundub veel magusam.”

Lietkabelise serblasest peatreener Nenad Canak oli pärast kohtumist pettunud: “Me lasime neil mängida, nagu nad ise tahtsid. Hamburg viskas esimesel veerandil kõik punktid kas kiirrünnakust või pick & roll olukordadest. Kuidagi me suutsime kohaneda. Aga viimasel veerandil tegime kaitses taaskord liiga palju eksimusi. Liiga tihti ei järginud me instruktsioone. Sellel tasemel karistavad sind kõik ära.”

Võiduga tabelis kindlalt 8. kohale kerkinud Hamburg Towers läheb järgmisena Eurocupi sarjas 16. novembril kodusaalis vastamisi prantslaste Boulogne Metropolitans 92-ga (2-2). Seejärel on koondisepausi tõttu järgmine eurosarja kohtumine plaanis alles 8. detsembril poolakate Wroclawi Slaski (0-4) vastu.

Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth käis kolmapäeval väljakul FIBA Europe Cupi mängus, kui kodusaalis alistati 84:61 hollandlaste Groningen. Jõesaar jalavigastuse tõttu kaasa ei teinud. Enne viimast vooru on Bayreuth (4-1) endale kindlustanud alagrupis vähemalt teise koha.

Alagrupi võidu nimel on võimalik mängida 17. novembril kodusaalis, kui võõrustatakse täiseduga jätkavat London Lionsit (5-0). Esimeses omavahelises matšis jäi Bayreuth alla 81:91, mis tähendab, et alagrupi võitmiseks on Briti klubi vaja suuremalt võita.