Uudis

Eurospectsi analüüs: Henri Veesaar oli U18 European Challengeri üks silmapaistvamaid mängijaid

-Henri Veesaar |Foto: fiba.basketball

FIBA poolt EM-finaalturniiri asendusena korraldatud U18 European Challenger turniir on küll juba kolme nädala tagune ajalugu, kuid noorte Euroopa korvpallurite analüüsi ja pingeritta sättimisega tegelev portaal Eurospects.com sai hiljuti valmis artikliga, kus toodi välja U18 vanuseklassis kõige enam silma paistnud mängijad. Loomulikult oli nende hulgas ka meie 211 cm pikkune talent Henri Veesaar.

Kuigi tänavu suvel Eesti rahvuskoondiseski debüüdi ära teinud suur äär/tsenter on Eurospects portaalis märgitud 208 cm pikkusena, siis Korvpall24 portaalile ütles Veesaar suvel koondise trennis, et viimaste mõõtmiste kohaselt on ta paljajalu 211 cm pikkune.

Eesti U18 koondis teenis Iisraelis, Tel Avivis peetud miniturniiril viiest mängust kolm võitu, kui jagu saadi Prantsusmaast, Portugalist ja turniiri võitnud Iisraelist. 18 tippkoondise osavõtul peeti koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks kolm erinevat turniiri kolmes erinevas paigas ning mingeid play-off‘e ei mängitud.

Madridi Reali hingekirja kuuluv ja tänavust hooaega ka põhimeeskonna treeningutel alustanud Veesaar kogus Tel Avivis viie kohtumisega keskmiselt 30,3 minutit, 16,2 punkti, 11,6 lauapalli, 2,6 korvisöötu, 1,0 vaheltlõiget ja lausa 3,8 blokki. Eestlase visketabavus kahestel oli 53,5%, kolmestel 27,8% ja vabavisetel 71,4%. Efektiivsusteguriks andis see kõik kokku 24,8, mis oli kõikide selle vanuseklassi (ka madalama taseme) turniiride peale paremuselt teine näitaja.

Eurospects portaal kirjutas Veesaare turniiri iseloomustuseks:

“Üks turniiri silmapaistvamaid mängumehi. Ta keha on veel alles arenemisjärgus ja kõvasti on veel ruumi lihast peale ehitada. Kuigi veel kõhna kehaehitusega, siis kasutab oma pikkust väga hästi ära, et vastaste viskeid segada või rünnakul otse ründelauast pallid korvi suruda. Selliseid pealtpanekuid oli tal omajagu ning ta näitas nendega väga head ajastust ja tunnetust. Mäng käis palju läbi tema ja ta lõi olukordi nii perimeetril kui veel rohkem pukis, näidates kõigilt positsioonidelt pehmet visketunnetust. Ta oli hädas otse söötudelt võetud visetega, kuid tema visketehnika on korralik ja viskega peaks paari aasta perspektiivis kõik hästi olema. Ta oli ka kaitses aktiivne ning kerkis üheks turniiri parimaks visete segajaks (Veesaare keskmine näitaja 3,8 blokki oligi turniiri selgelt parim näitaja – toim.).”

Lisaks eestlasele tõi Eurospects nimeliselt välja veel: 196 cm pikkuse prantslasest tagamehe Kymany Houinsou (mängus Eesti vastu oli hädas visketabavusega, kuid kogus 12 punkti, 11 lauapalli, 5 söötu ja 2 vaheltlõiget – toim.), 198 cm pikkuse prantslasest viskava tagamehe/väikese ääre Sidy Cissoko (Eesti vastu ei saanud samuti viskeid sisse ning tegi oma turniiri kõige nigelama esituse, tuues 6 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget – toim.), 202 cm pikkuse türklasest ääre Berke Buyuktunceli, 203 cm pikkuse tšehhi ääre Jakub Necasi, 208 cm pikkuse hispaanlasest ääre Papa Bartolome Milleri, 210 cm pikkuse hispaanlasest suure ääre Guillermo Diaz Grahami, 190 cm pikkuse iisraellasest viskava tagamehe Ron Zipperi (paugutas Eesti vastu 26 punkti, hankis 5 lauapalli ja tegi 2 vaheltlõiget – toim.), 185 cm pikkuse serblasest tagamehe Ilija Milijaševici ja 196 cm pikkuse rumeenlasest viskava tagamehe/väikese ääre Dragos Lungu.

Seejuures nimetas ka FIBA ametlik koduleht Henri Veesaare kogu Challenger turniiri kõige silmapaistvamaks mängijaks.

Sini-must-valgeid prille kandes asjale peale vaadates võiks vabalt sinna seltskonda lisada ka teisegi eestlase, 17-aastase ja 2-meetrise tagamängija Gregor Kuuba. Tema keskmised näitajad viie kohtumisega olid 33,4 minutit, 13,2 punkti, 5,6 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Kaheseid tabas Kuuba 51,6%, kolmeseid 46,7% ja vabaviskeid 86,7%. Efektiivsusteguriks andis see kõik 14,8.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.