Esiliiga testturniir lõppes tõelise trilleriga ja Reinar Halliku KK võiduga!

Lisatud videod viimase rünnaku lõpplahendusest ja järgnenud emotsioonidest!

-Reinar Halliku KK |Foto: Reinar Halliku Korvpallikool Facebook

Viimsis kahel päeval peetud Saku I liiga testturniir sai kolmapäeval ülimalt haarava lõpu, kui Reinar Halliku Korvpallikool alistas kodusaalis mänginud KK Viimsi 79:78 (22:34, 16:12, 20:11, 21:21) ja pääseb tänu sellele algaval hooajal mängima Eesti tugevuselt teisele liigatasemele.

Päev varem poolfinaalis pärnakate Siris/Starforesti koguni 41 punktiga alistanud Viimsi meeskond alustas ka testturniiri finaalkohtumist bravuurikalt, kui avaveerandil visati 32 punkti. Seejärel hoog rauges, kui teisel ja kolmandal perioodil suudeti lisada vastavalt kõigest 12 ja 11 silma.

Viimsil oli ühepunktilises kaotusseisus kasutada ka viimane rünnak ning pall toodi kiirelt üles ja suudeti nurgast Mihkel Allorule ka küllalt hea viskekoht saada, kuid pall läbi rõnga ei kukkunud ja Reinar Halliku KK mängijad said alustada oma võidutantsu.

Välisjõuna kaasatud Teven Jones kogus võitjate poolel 35 minutiga 26 punkti ja 7 lauapalli, uhades kolmeseid peale koguni 15 ning tabades neist 5. Vanameister Reinar Hallik kogus 18 punkti ja 10 lauapalli ning tegi teist kohtumist järjest väga palju pallikaotusi, sel korral 8. Andrus Lehismets tõi 13 punkti ja Veiko Simm oli teist mängu järjest mitmekülgne – 12 punkti, 6 lauapalli, 7 söötu, 2 vaheltlõiget ja 2 blokki.

KK Viimsi poolel hiilgas 28 punkti ja 4 sööduga Saamuel Rõigas, kes tabas hästi nii lähedalt kui kaugelt. Mihkel Allorg lisas 15 silma ja Robert Lilleõis tõi 9 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Eilses mängus suurepärase esituse teinud Viimsi noor tagamees Jorgen Rikberg jäi vigadega hätta, kui pidi kõigest 16 minutiga mängust viie veaga lahkuma, isiklikul kontol 6 punkti.

Kokku osaleb esiliigas tänavu 12 meeskonda. Lisaks värskelt läbi testturniiri endale koha kindlustanud Reinar Halliku KK-le veel: Eesti Maaülikool/Skarcon, G4S Noorteliiga, Kadrina Karud, Keila KK, Paide Viking Window, Rae Koss/Hansaviimistlus, SK Nord Aid/Cramo, Tamsalu Los Toros/TalTech, Tartu Kalev/Estiko, Tartu Ülikool II ja TSA Kalev.