Endalgi pisara lahti kiskunud vanameister Sergio Llull tõi Madridi Reali kuristiku äärelt tagasi superkarika võitjaks

-Sergio Llull ja Madridi Real |Foto: EPA/Scanpix

Hispaania kõrgliigahooaja eel peetud superkarikaturniiri võitis Madridi Real, kes finaalis tuli välja suurest kaotusseisust ja alistas oma suurima rivaali Barcelona 88:83 (22:23, 18:23, 22:25, 26:12). Selline lõpp võttis ka palju kogenud ja näinud Reali meestel eesotsas mängu kangelaseks kerkinud Sergio Llulliga rõõmupisara lahti (vaata videot).

Barcelona eduseis oli ühel hetkel kolmandal veerandil lausa 19 punkti (63:44), kuid Real tuli viimasel veerandil mürinaga järele ning võttis klubi peakontori auhinnakappi kaheksanda ja järjest neljanda superkarika trofee.

33-aastane vanameister Sergio Llull läks ülimalt kuumaks ning viskas kõigest 19,5 minutiga 24 punkti (sealhulgas kolmesed 3/5) ning teenis ka kõige väärtuslikuma mängija auhinna. Prantslasest tsenter Vincent Poirier lisas 16 silma ja 11 lauapalli, Carlos Alocen tõi 11 silma ja Nigel Williams-Goss lisas 9 punkti.

Šarunas Jasikeviciuse juhendatava Barcelona poolel viskas Cory Higgins resultatiivseimana 16 punkti, Brandon Davies lisas 13 silma, visketabavusega hädas olnud (platsilt 4/12) Nikola Mirotic tõi 12, Pierre Oriola 11 ning Nick Calathes samuti 11 punkti. Calathes jagas ka 7 resultatiivset söötu.

Eesti korvpallisõpradele on Madridi Reali võit ehk nüüd ka mõnevõrra rõõmsam, kuna teatavasti tegi põhitiimiga osa ettevalmistusest kaasa ka suvel Eesti koondises debüüdi teinud meie 17-aastane talent Henri Veesaar.

Madridi Real alustab Hispaania meistrivõistlusi 19. septembril kodus Kristian Kullamäe koduklubi Burgose vastu, Barcelona esimeseks vastaseks on samuti kodus ja samal päeval Murcia meeskond.