Eestlased Itaalias: võit tõstis Mait Petersoni koduklubi liigatabeli tippu

-Mait Peterson |Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Ajal, mil riikide kõrgliigad olid koondiseakna tõttu pausil, mängisid aste või kaks madalamal madistasid meeskonnad tähtsaid liigakohtumisi. Nii ka meie meeste koduklubid Itaalia Serie A2-s ja Serie B-s.

Kaspar Kuusmaa leivaisa Rooma Stella Azzurra (3-6) kohtus Itaalia tugevuselt teises sarjas Serie A2-s Veronas pühapäeval sealse Tenzenise (7-2) meeskonnaga ja pidi tunnistama võõrustajate 78:64 (17:16, 14:21, 23:7, 24:20) paremust. Kuusmaa jälgis kohtumist varumeestepingilt ja väljakule ei saanud. Stella suurimaks korvikütiks kerkis 21 silmaga horvaat Marcius Sandi.

Mait Peterson ja Agrigento (7-2) võõrustasid Serie B-s Sant’Antimod (4-5) ja teenisid tugeva avapoolaja toel liigatabelisse võidu numbritega 79:62 (23:13, 17:8, 19:19, 20:22). Algviisikus alustanud Peterson viskas 18 minuti jooksul 6 punkti (kahesed 3/4), noppis 4 lauapalli ja patustas 4 pallikaotusega. Võiduga tõusis Agrigento oma konverentsis 16 klubi seas kõrgele teisele kohale.

Samas konverentsis jäid Hugo Erkmaa ja Taranto (5-4) võõrsil 76:89 (18:23, 15:17, 24:23, 19:26) alla Torrenovale (6-2). Algviisiklasele Erkmaale usaldati 34 mänguminutit, mille jooksul viskas 22-aastane mängumees 4 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 0/7, vabavisked 2/2). Lisaks langes eestlase saagiks 3 lauapalli, 2 vaheltlõiget ja 2 tulemuslikku söötu.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas (5-4) kaotasid laupäeval võõrsil Oleggiole (3-6) 71:73 (18:24, 14:29, 24:8, 15:12). Kuigi teisel poolajal võideti võõrustajaid seisuga 39:20, jäi sellest sel korral siiski vajaka. Kuuba mängis 13 minutit ja viskas vabavisetest 2 punkti (kolmesed 0/1, vabavisked 2/2). Lisaks noppis Kuuba ka 2 lauapalli.

Kirill Koršunov ja Montegranaro (1-8) jäid võõrsil suurelt 59:80 (13:20, 18:20, 8:17, 20:23) alla Faenzale (4-5). Koršunov viskas 20 minuti jooksul 5 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2). Lauast noppis eestlane 3 palli, tegi 2 vaheltlõiget ja 2 pallikaotust.

Kuni 19-aastaste Itaalia meistrivõistluste raames võõrustasid Karl Markus Poom ja Piemonte Torino Pari meeskonda ja pidi külalistele suurelt 43:95 alla vanduma. Poom oli oma meeskonna resultatiivsuselt teine mees 13 silmaga.

Ka kuni 17-aastaste meistrivõistlustel kohtusid omavahel Piemonte ja Torino Pari. Kui kaks aastat vanemate noormeeste puhul olid kõvemaks pooleks torinolased, siis 17-aastaste puhul võimutses Piemonte võidunumbritega 81:50. Erik Makke panustas omade võitu 8 punktiga.