Eestlased Itaalias: Treier viskas liigahooaja punktirekordi, noortekoondiste tsenter Peterson tõusis efektiivseimaks

-Mait Peterson (#18) ja Fortitudo Agrigento korvpallimeeskond |Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Läinud nädalal peeti saapamaal taas hulgaliselt korvpallilahinguid, milles oli suur roll ka meie meestel. Kuigi enamasti tuli Eesti meestel saalist lahkuda noruspäi, tõid Mait Peterson ja Hugo Erkmaa omadele siiski väärt võidud ära.

Itaalia kõrgliigas võõrustas Henri Drelli koduklubi Pesaro (1-7) laupäeval Napolit (4-4) ning pidi tunnistama külaliste 83:100 (15:25, 30:28, 15:23, 23:24) üleolekut.

Viimasel ajal Pesarost lahkumisega seostatud Drell pääses leivaisa eest väljakule neljaks minutiks, mille jooksul proovis üht kahepunktiviset, kuid kätt valgeks ei saanud.

Pühapäeval külastasid Kaspar Treier ja Sassari Dinamo (3-5) Tortunat ning kaotasid numbritega 89:95 (16:15, 22:23, 28:40, 23:17). Kohtumise otsustas kolmas veerandaeg, mille jooksul viskasid võõrustajad Sassarile suisa 40 silma.

Treier usaldati väljakule 17 minutiks, mille jooksul kogunes eestlase arvele 7 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2). Lisaks noppis Eesti koondislane 3 lauapalli ja andis ühe tulemusliku söödu.

Seitse silma oli varem kahel korral kuus punkti visanud Treierile ka tänavuse hooaja Serie A punktirekordiks. Keskmiselt on Treieri arvele kogunenud 11,8 minutiga 4,5 punkti ja 2,4 lauapalli.

Sassari Dinamo on kolme võidu ja viie kaotusega Serie A tabelis 12. kohal. Pesaro on ühe võidu ja seitsme kaotusega viimane.

Itaalia tugevuselt teises sarjas Serie A2-s võõrustasid Joonas Riismaa ja Pistoia (5-2) Milano Uraniat (3-4). Lisaajale läinud kohtumise võitis Riismaa koduklubi seisuga 90:81 (28:20, 24:26, 16:20, 10:12, 12:3).

Riismaa pääses väljakule 17 minutiks, viskas selle aja jooksul 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 3/3). Lisaks noppis 19-aastane pallur 2 lauapalli ja patustas ühe pallikaotusega.

Mait Peterson ja Agrigento (5-2) võitsid kodusaalis pühapäeval Serie B-s Avellinot (1-6) 72:56 (20:14, 25:12, 13:9, 14:21). Võidus oli suur roll algviisikus platsile jooksnud Petersonil, kes 28 minuti jooksul viskas 13 silma (kahesed 5/7, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4). Lisaks noppis eestlane 9 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, ühe tulemusliku söödu ja 2 pallikaotust. Efektiivsusnäitaja poolest oli Peterson meeskonna parim mees.

Hugo Erkmaa ja Taranto (4-3) olid võõrsil üle Foriost (4-3) seisuga 84:80 (18:18, 17:22, 22:17, 27:23). Algviisikus alustanud Erkmaa mängis taas väga suuri minuteid. 35 minuti jooksul viskas eestlane 7 silma (kahesed 2/3, kolmesed 0/3, vabavisked 3/5). Lisaks noppis 8 lauapalli ja andis 2 tulemuslikku söötu. Miinuspoolele jäid 2 pallikaotust.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas 1947 (4-3) kaotasid võõrsil San Miniatole (6-1) seisuga 72:85 (18:19, 23:15, 16:21, 15:30. Kuuba viskas 15 minutiga ühe punkti (kahesed 0/1, vabavisked 1/2) ja noppis 2 lauda.

Kirill Koršunov ja Montegranaro (1-6) jäid võõrsil 52:85 (9:28, 18:21, 14:21, 11:15) alla Cesenale (3-4). Koršunov kogus enda arvele 8 silma.

Itaalia kuni 19-aastaste meistrivõistlustel mängis Karl Markus Poomi ja Erik Makke koduklubi Piemonte Campus kodusaalis Tecpooliga ja tunnistas vastaste 65:62 (14:20, 13:16, 24:13, 14:13) paremust. Kui tavaliselt mängib kuni 19-aastaste meeskonnas Poom ja Piemonte Serie C Silver võistlussarjas Makke, siis sel nädalavahetusel mängis mõlemas mängus vaid Makke. Kohtumises Tecpooliga kogus Makke 7 silma.

Päev varem kohtus Serie C Silver võistlussarjas Piemonte Area PRO 2020-ga ning vandus alla numbritega 58:67 (16:18, 17:17, 12:18, 13:14). Erik Makke viskas 4 punkti. Kohtumises lõi kaasa ka teine eestlane Risto Soodla, kes paraku kätt valgeks ei saanud.