Eestlased Itaalias: Treier sai Euroliiga hiiu vastu käe valgeks, Riismaa, Koršunov ja Peterson kasutasid oma minutid efektiivselt ära

-Mait Peterson |Foto: Fortitudo Agrigento Facebook

Itaalias mängiti läinud nädalavahetusel meie meeste osalusel taas kõvasti korvpalli. Kui kõrgeimas konkurentsis tuli eestlastel alla neelata kaotusekibedust, siis Serie A2, Serie B ja Itaalia noorte meistrivõistlustel oli eestlastel võimalusi võite tähistada.

Itaalia kõrgliigas kohtus Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo võõrsil kogu Euroopa korvpalli hiiu ja Serie A suveräänse liidri Milano Armaniga. Väljakuperemehed panid oma paremuse selgelt maksma ning lõpusireen tähendas Sassarile teist kurba tulemust järjest. Seekordseteks kaotusnumbriteks kujunesid 50:79 (15:22, 15:20, 6:18, 14:19).

Algviisikus väljakule jooksnud Kaspar Treier viskas 13 mänguminuti jooksul 5 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2). Treieri keskmised näitajad senise 6 liigamänguga on 10,4 mänguminutit, 4,2 punkti ja 1,8 lauapalli.

Milano Armani jätkab 6 võidu ja ühegi kaotuseta tabeliliidrina, Sassari on teeninud võrdselt 3 võitu ja kaotust, millega jagab kohti tabeli keskosas.

Henri Drell ja Pesaro võõrustasid kõrgseltskonnas Trentinot ning kuigi avapoolaeg tänu suurepärasele teisele perioodile võideti, tuli vastu võtta napp 75:79 kaotus.

Luca Banchi usaldas Drelli väljakule 5 minutiks, mille jooksul eksis eestlane ühel kahepunktiviskel ja patustas ühe pallikaotusega. Drelli keskmised näitajad senise 6 mänguga on 13,8 mänguminutit, 2 punkti ja 1,5 lauapalli.

Ühe võidu ja viie kaotusega asub Pesaro liigatabelis eelviimasel ehk 15. tabelireal.

Joonas Riismaa ja Pistoia (4-1) alistasid Itaalia tugevuselt teisel tasandil Serie A2-s kodusaalis suurelt Piacenza Assigeco (3-2) tulemusega 78:50.

Eestlane usaldati väljakule 24 minutiks, mille mees ka edukalt ära kasutas. 10 visatud punktiga (kahesed 3/5, kolmesed 1/6 ja vabavisked 1/1) jagas Riismaa tulemuslikkuselt teist positsiooni koos Lorenzo Saccagi ja Daniel Utomiga. Lisaks hankis Riismaa 3 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike.

Kirill Koršunov ja Montegranaro jäid võõrsil 57:70 alla Teramo Rennovale. Mängusaatuse otsustas suuresti Montegranaro unine avaveerand, mis kaotati suurelt 9:20. Algviisikus väljakule tormanud Koršunovi arvele kogunes 31 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/4). Lisaks noppis mees 5 lauapalli.

Mait Peterson ja Agrigento alistasid kodusaalis 76:65 Salerno meeskonna. Kui esimesed kaks veerandit mängiti viiki ja poolaeg lõppes seisuga 30:30, siis Agrigento pani võidule aluse kolmanda perioodi 23:9 võitmisega. Avaviisikus platsile läinud Mait Peterson tõi 16 minutiga 6 punkti (2/3, 2/2) ja 3 lauapalli ning sai kirja ka ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Hugo Erkmaa ja Taranto teenisid liigatabelisse ühe võidu lisaks, kui kodusaalis võideti Monopoli Lapientrat tulemusega 77:70. Eestlane oli väljakul tervelt 32 minutit, mille jooksul kogus enda arvele 5 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/5, vabavisked 2/2). Sellele lisaks hankis algviisiklane Erkmaa 8 lauapalli ja jagas kaaslastele 4 tulemuslikku söötu, lisaks patustas noormees 6 pallikaotusega.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas 1947 alistasid Itaalia tugevuselt kolmandal liigatasemel Serie B-s Firenze All Food-Enicu 72:62. Kuuba 5 teenitud mänguminuti jooksul kätt valgeks kahjuks ei saanud.

Itaalia U19 meistrivõistlustel aitas Karl Markus Poom oma meeskonna Piemonte Campuse 74:61 võidule Derthona Basketi üle. Poom oli 19 punktiga meeskonna resultatiivseim mees.

Piemonte Campuse meeskond mängib kaasa ka Serie C Silver tasemel, kus mängib meie noormees Erik Makke. Läinud nädalavahetusel tuli neil alla vanduda San Bernardole tulemusega 78:85. Makke viskas meeskonna teise tulemuslikuma mängijana 13 silma.