Eestlased Itaalias: Riismaa tegi Veidemani endise koduklubi vastu korraliku esituse, Pesaro ja Sassari on kaotustelainel

-Joonas Riismaa |Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Sel nädalavahetusel mängiti meie meeste osalusel Itaalias taas kõvasti korvpalli. Kuigi suure võidusaagi üle sel korral eestlastel rõõmustamiseks põhjust pole, leidus positiivseid tulemusi selgi korral.

Itaalia kõrgliigas jätkas laupäeval kurba seeriat Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo, teenides juba kolmanda järjestikuse kaotuse. Sel korral jäädi kodusaalis 74:83 (18:25, 16:33, 8:13, 32:12) alla Triestele. Kaotusele pani aluse kohutav avapoolaeg, mis kaotati külalistele 34:58.

Pingilt mängu sekkunud Treier teenis mänguaega 12 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kolmesed 1/2, vabavisked 1/2). Lisaks noppis 22-aastane mängumees 5 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Seitsmes mängus on eestlane pääsenud keskmiselt väljakule 11 minutiks, visanud 4,1 punkti ja noppinud 2,3 lauapalli. Sassari hoiab Serie A-s 16 meeskonna seas kolme võidu ja nelja kaotusega 11. kohta.

Henri Drell ja Pesaro käisid laupäeval külas liiga liidrite sekka kuuluval Bologna Virtusel ja tulid sealt tagasi 75:88 (21:18, 30:20, 18:17, 16:23) kaotusega. Tegemist oli Pesaro jaoks juba viienda järjestikuse kaotusega.

Mängus, milles Henri Drell mänguaega kahjuks ei teeninud, viskasid enim punkte Kyle Weems ja Kevin Hervey. Virtuse mängumehed kogusid võrdselt 18 silma. Pesaro poolelt oli silmapaistvaimaks taaskord vanameister Carlos Delfino 14 punktiga. Pesaro jätkab ühe võidu ja kuue kaotusega Serie A-s viimasel kohal.

Aste madalamal Serie A2-s pidi kaotusega leppima ka Joonas Riismaa koduklubi Pistoia (4-2). Võõral väljakul jäädi alla Udine (5-1) meeskonnale seisuga 83:88.

Riismaa viibis väljakul 24 minutit, mille jooksul viskas 12 silma (kahesed 3/5, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4), noppis 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja patustas ühe pallikaotusega. 19-aastase palluri keskmised näitajad hooaja esimese 6 mänguga on 23,5 minutit, 7,5 punkti ja 3,2 lauapalli.

Gregor Kuuba ja Livorno Libertas 1947 (4-2) teenisid pühapäeva õhtul Serie B-s võidulisa, kui koduväljakul pandi seisuga 71:47 selili Cecina Sintecnica (1-5). Kuuba teenis 14 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed1/1).

Hugo Erkmaa ja Taranto (3-3) jäid võõrsil suurelt 54:85 alla Ruvo di Pugliale (3-3). Mängu saatus otsustati suuresti avapoolajaga, mille eestlase koduklubi kaotas 19:48. Algviisikus platsile jooksnud Erkmaa rassis 33 minutit, mille jooksul viskas 6 silma (kahesed 2/8, kolmesed 0/4, vabavisked 2/4). Lisaks hankis Erkmaa 3 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget ja tegi samapalju pallikaotusi.

Pühapäeva õhtul jooksis Serie B-s Montegranaro (1-5) särgis väljakule ka Kirill Koršunov. Kahjuks jäädi koduväljakul 55:73 alla Imola meeskonnale. Koršunovi usaldati platsile 33 minutiks. Selle jooksul viskas eestlane 7 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/3, vabavisked 2/4). Lisaks võttis mees maha 8 lauapalli. Kui Imola jätkab liigatabeli teisel positsioonil, siis Koršunovi koduklubi on tagantpoolt teine ehk eelviimane.

Mait Peterson ja Agrigento (4-2) jätkasid võidulainel alistades võõrsil Monopoli (1-5) 74:65. Peterson 20 väljakul viibitud minutiga kätt valgeks ei saanud. Küll võttis pallur maha 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja patustas ühe pallikaotusega.

Itaalia kuni 19-aastaste meistrivõistlustel aitas Karl Markus Poom oma koduklubi Piemonte Campuse järjekordse võiduni. Sel korral võideti kodusaalis Torino eakaaslasi suurelt 107:57. Poom kerkis 34 silmaga üleplatsimeheks.