Eesti naiste EM-valikturniiri avalöök läks ühe väga nukra veerandaja nahka

-Eesti naiste korvpallikoondis |Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis alustas 2023. aasta EM-i valikturniiri uue peatreeneri Kaspars Majenieksi juhtimisel võõrsil Portugali vastu 43:62 (14:15, 11:17, 4:23, 14:7) kaotusega.

Eestlannadele sai lõpuks saatuslikuks üks väga ebaõnnestunud veerandaeg, kui kolmandal perioodil visati ise kõigest neli punkti ja lubati ka vastasel antud kohtumise kontekstis rünnakul ennast kõige vabamalt tunda.

Kodunaiskond Portugal oli selgelt üle lauavõitluses (50 vs 30) ja eriti ründelaudades (23 vs 8), kuid meie õnneks suudeti teise võimaluse punkte visata vaid 11 (Eesti koondisel 8). Samas suutis Portugal oluliselt paremini punktideks realiseerida eestlannade 24 pallikaotust, millest koguti suisa 29 silma. Portugal kaotas palli 20 korda, millest eestlannad viskasid 13 silma.

Kolmeseid vaid 1/16 tabanud Eesti koondise edukaimaks kerkis 13 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli teinud Kadri-Ann Lass, Maaja Bratka kogus 8 punkti, Marie Anette Sepp 7 silma ja Laina Mesila-Kaarmann 7 punkti.

Portugali resultatiivseim oli Maria Bettencourt Correira 17 punkti ja 9 lauapalliga, Laura Oliveira Ferreira lisas 9 silma ja 9 lauapalli.

G-alagrupis on veel ka Kreeka ja Suurbritannia naiskonnad, kes kohtuvad omavahel neil hetkedel Manchesteris. Järgmise kohtumise peab Eesti naiskond pühapäeval TalTechi spordihoones, kus võõrustatakse algusega kell 18.00 Suurbritanniat.