Uudis

Eesti naiskonna peatreener Kaspars Majenieks nimetas koondise kandidaadid, abijõudu tuleb ka ookeani tagant

Majenieks: meie naiskonnas on palju mängijaid, kes võivad võtta vastutuse

-Kaspars Majenieks ja Eesti naiste korvpallikoondis |Foto: Siim Semiskar

Eesti koondnaiskonna peatreener Kaspars Majenieks tunneb heameelt, et korvpallurid tahavad kaitsta sünnimaa au 2023. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri mängudes. Eesti koondnaiskonna kandidaatide nimekirjas on 17 korvpallurit, kellest seitse mängivad kas Hispaania, Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Itaalia meistrivõistlustel või USA üliõpilasliigas.

Kaspars Majenieks peab kõige olulisemaks välisliigades mängivate korvpallurite valmisolekut tulla Eesti koondnaiskonna värve esindama. “Olen nende panuse üle koduklubides väga rõõmus. Nad saavad mänguminuteid ja kuuluvad naiskonna liidrite hulka,” lausus ta Basket.ee portaalile.

Kõrgliigatasemel pallivad Kadri-Ann Lass Hispaanias, Mailis Pokk Saksamaal ja Greeta Üprus Suurbritannias. “Meie naiskonnas on palju mängijaid, kes võivad võtta vastutuse, mis on väga teretulnud,” ütles Majenieks. “Kõik eestlannad ei tee kaasa välisriikide kõrgliigas, aga kindlasti on ka madalamate liigade mängutase ja konkurents tugev.”

Kuigi mõne päeva pärast stardib USA üliõpilasliiga, sõidab ka Washington State’i ülikooli liige Johanna Eliise Teder Eesti koondist esindama.

“Teder on üks oma ülikooli naiskonna liidreid,” lausus Majenieks. “Möödunud aastast saadik on USA ülikoolide treenerid ja juhid hakanud mõistma, et rahvusvaheliste turniiride praktika pole teiste riikide mängijatele üksnes kasulik, vaid nad on rahvuskoondistele vajalikud. Johanna tahab väga koondisesse tulla ja Washingtoni ülikooli treener saab tema soovist aru, kuigi ei saa eestlannat üliõpilasliiga NCAA hooaja esimestes mängudes kasutada. Oleme väga tänulikud nii Johanna kui ka tema võistkonna otsuse üle.”

Majenieks soovis, et ka Arizona ülikooli õppima ja sportima läinud Anna Gret Asi liituks koondisega. Samas mõistab treener, et USA üliõpilaskorvpalli paremikku kuuluva võistkonna uustulnukana on 19-aastasel eestlannal vaja uute kaaslaste, treenerite ja keskkonnaga kohanemiseks aega. “Anna Greti jaoks on olulisem hakata saama Ameerikas mänguaega,” lausus Majenieks.

Balti liigas osalevast Tallinna Ülikooli naiskonnast on Eesti koondise kandidaatide seas viis korvpallurit eesotsas pikaajaliste Eesti koondnaiskonna tugitalade Merike Andersoni ja Laina Mesila-Kaarmanniga. Tänavu moodustatud TalTechi naiskonnast ja G4S Noorteliiga esindusest on kaks ning Audentese Spordiklubist üks kandidaat.

Majenieksi sõnul on Eesti koondnaiskonna liikmed Balti liigas hästi mänginud, koduklubis juhtivas rollis, tegutsevad resultatiivselt ja kasulikult.

Eesti koondnaiskonda kandideerivad 2023. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri mängudeks 11. novembril võõrsil Portugaliga ja 14. novembril Tallinnas Suurbritanniaga järgmised 17 korvpallurit:

Martha-Liisa Oinitš (Tallinna Ülikool)
Birgit Piibur (Tallinna Ülikool)
Merike Anderson (Tallinna Ülikool)
Mailis Pokk (Rutronik Stars Keltern, Saksamaa)
Maaja Bratka (Champagne Basket Feminin, Prantsusmaa)
Greeta Üprus (Oaklands Wolves, Suurbritannia)
Janne Pulk (Bruschi San Giovanni Valdarno, Itaalia)
Kadri-Ann Lass (CB Bembibre, Hispaania)
Marie Roosalu (CA Brive Correze Basket, Prantsusmaa)
Marie Anette Sepp (TalTech/Nordaid)
Laina Mesila-Kaarmann (Tallinna Ülikool)
Ellen Anett Põldmaa (Audentese Spordiklubi)
Anete Elisabeth Adler (G4S Noorteliiga)
Ivetta-Elizaveta Okuneva (G4S Noorteliiga)
Jane Svilberg (Tallinna Ülikool)
Sofia Košareva (TalTech/Nordaid)
Johanna Eliise Teder (Washington State’i ülikool, USA)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.