Eesti naised välismaal: Lass ja Bratka tegid vastavalt Hispaanias ja Prantsusmaal tähelepanuväärsed esitused

-Kadri-Ann Lass |Foto: Club Baloncesto Bembibre Facebook

Eelmisel nädalavahetusel pakkusid meie välismaal pallivatest naiskorvpalluritest individuaalselt kõige ilusamaid sooritusi Kadri-Ann Lass ja Maaja Bratka, kes kerkisid vastavalt Hispaanias ja Prantsusmaal oma naiskondade liidriteks. Väljakul käisid veel ka Janne Pulk Itaalias ja Greeta Üprus Suurbritannias, Mailis Poki kodunaiskonnal on peal mõõnaperiood.

Kadri-Ann Lass ja Bembibre (0-6) pole kuue vooruga suutnud veel võiduarvet avada ning ei suudetud seda ka viimatisel nädalavahetusel. Kuues kaotus saadi kodusaalis numbritega 62:66 (8:18, 24:21, 12:16, 18:11) Leganesi (2-4) vastu.

Avaviisikus platsile jooksnud Lass kogus 36 minutiga oma naiskonnas paremuselt teise mängijana 14 punkti (kahesed 3/9, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2), oma tiimi parimana 7 lauapalli ja tiimis paremuselt teisena 3 resultatiivset söötu ning tegi 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Lassi kontole on kuue kohtumisega kogunenud keskmiselt 34,5 minutit, 10,7 punkti, 6,3 lauapalli ja 1, resultatiivset söötu.

Prantsusmaa tugevuselt teises liigas tegi Maaja Bratka ilusa esituse, kui tema kodunaiskond Champagne Basket (4-1) sai võõrsil 83:77 jagu Montbrison’st (2-3) ehk klubist, kus eestlanna mängis hooajal 2019/20.

28 minutit väljakul viibinud Bratka kogus oma naiskonna paremuselt kolmanda mängijana 16 punkti (kahesed 7/9, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2) ja parima lauavõtlejana 6 lauapalli. Lisaks sai eestlanna kirja 3 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Bratka senise viie liigamatši keskmised numbrid on olnud 31 minutit, 14 punkti, 5,8 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu.

Itaalia tugevuselt teises liigas jätkavad Janne Pulk ja San Giovanni Valdarno (3-0) oma regioonis tabeliliidritena, kui kolmas võit teeniti koduplatsil 76:62 (16:13, 17:16, 23:20, 20:13) Vigarano (1-2) vastu.

Janne Pulk oli taas naiskonna avaviisikus ning teenis mänguaega 32 minutit. Sel korral oli eestlannal probleeme aga visketabavusega, kui ta sai lõpuks kirja 7 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/6, vabavisked 4/4), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Pulk on senise kolme vooruga kogunud nüüd keskmiselt 31,3 minutit, 9,3 punkti, 1,7 lauapalli ja ühe korvisöödu.

Suurbritannia kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Oaklands Wolves laupäeval koduväljakul vastu võtma 48:73 (12:7, 10:19, 11:26, 15:21) kaotuse Sevenoaks Sunsilt.

Algviisikus platsile jooksnud Greeta Üprus viskas 31,5 minutiga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4), hankis 3 lauapalli, jagas ühe korvisöödu, pani 2 kulpi ning tegi ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Üprus on kolme liigamänguga kogunud keskmiselt 28,9 minutit, 14,3 punkti, 3,7 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu ja 1,7 vaheltlõiget.

Eelmise nädala keskel pidasid Mailis Pokk ja Saksamaa klubi Keltern (0-2) tänavuse hooaja teise matši naiste Eurocupi sarjas ning vastu võeti teine kaotus. Võõrsil jäädi 59:61 alla endisele Merike Andersoni klubile Castors Braine (2-0).

Pühapäeval sai Keltern (3-3) Saksamaa liigas aga samuti taas kaotuse, kui 75:80 jäädi alla Freiburgi (5-1) naiskonnale. Mailis Pokk kummaski kohtumises platsil ei käinud.