Eesti-Läti liiga nädal: Rapla teenis kodusaalis kindla võidu, Kalev/Cramo ja TalTech said napid võidud

Rapla peatreener Riera: vajame rohkem aega, et olla parem meeskond

-Lluis Riera |Foto: Siim Solman/Avis Utilitas Rapla Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti eelmisel nädalal kokku kaheksa kohtumist, millest koguni seitse olid n-ö rahvusvahelised vastasseisud ja üks mäng oli Eesti klubide siseasi. Kahjuks meie poolt jälgitav Eesti-Läti baromeeter nihkus kriipsu võrra taas meie lõunanaabrite poole, kui Läti klubid teenisid neli ja Eesti tiimid kolm võitu.

Eesti klubidele tõid lätlaste üle võidud BC Kalev/Cramo, Rapla Avis Utilitas ja TalTech, Läti klubide saldot kasvatas kahe võiduga Eesti turneel käinud Riia VEF ning edukad olid ka BK Ventspils ning BK Ogre. Kokkuvõttes on hooaja algusest alates rahvusvaheliste mängude saldo Läti poole nüüd kaldu 12:8.

Suuresti FIBA Meistrite liigale ja VTB Ühisliigale keskenduv BC Kalev/Cramo (2-1) sai kolmapäeval läbi raskuste 69:67 (21:22, 20:13, 13:13, 15:19) jagu väga südikalt hooaega alustanud Läti Ülikoolist (3-1).

Silas Melson viskas meie esiklubi edukaimana 21 punkti, Rauno Nurger kogus kaksikduubli 14 punkti ja 12 lauapalli (neist 6 rünnakul), 20 sekundit enne mänguaja lõppu võidukorviks osutunud viske tabanud Kregor Hermet tõi 8 silma ja 7 lauapalli ning Martin Dorbek panustas 7 punkti, 7 lauapalli, 5 resultatiivse söödu ja 3 vaheltlõikega.

“Meil oli plaan tulla ja mängitada mehi lahti, see on alati pisikese riskiga seotud. Kasutasime pikemat rotatsiooni ja minutid olid teistmoodi jagatud. Aga see ei ole vabandus, et me nii pehmelt alustasime,” sõnas abitreener Indrek Reinbok Delfi TV-le.

Kalev/Cramo oli uuesti väljakul juba reedel, kui võidulisa saadi ka Rakvere Tarva vastu. Seal kodumeeskond suurt vastupanu osutada ei suutnud ja valitseva meistri võidunumbrid olid 93:65 (27:19, 22:19, 22:18, 22:9).

Melsonilt taas parimana 18 punkti, Marcis Vitols lisas 13 silma, Egert Haller tabas neli kolmest ja kogus 12 punkti ning Jequan Lewis ja Davion Berry tõi mõlemad 10 punkti. Tarva poolel vastas Sten Saaremäel 15 punktiga ja Tormi Niits tõi 13 silma.

Laupäeval sai väärtusliku võidu Rapla Avis Utilitas (2-2), kes koduväljakul on oma mängu käima saanud. 93:77 (24:22, 24:24, 19:16, 26:15) pandi võimsa teise poolaja ja eriti neljanda veerandiga selili Valmiera (1-4).

Rapla parimaks kerkis nende kõige värskem täiendus Demajeo Wiggins, kes lammutas vastased korvi alt päris laiali, tuues 28 punkti (kahesed 9/10, vabavisked 10/15), 9 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Rickey McGill kogus 23 silma ja 11 resultatiivset söötu ning Sven Kaldre tabas neli kolmest ja viskas 14 punkti.

Eraldi tasub mainida Rapla noormängijaid Markus Ruubelit (8 punkti ja 5 korvisöötu) ning Kaarel Välbi (5 punkti ja 3 söötu), kes olid endiselt veel vigastustega maadleva tiimi lõpuspurdis väga nähtavas rollis.

“Me alustasime suurepäraselt, aga esimene poolaeg olime kokkuvõttes kaitses pisut nõrgad. Teisel poolajal parandasime selles osas ennast ja meil õnnestus võit võtta. Meie jaoks on võidud olulised, aga samal ajal peame ka edasi arenema, kuna oleme peaaegu kõik koos saanud olla vaid kaks nädalat ja vajame rohkem aega, et olla parem meeskond,” kommenteeris Rapla klubi Facebookis avaldatud intervjuus peatreener Lluis Riera.

“Neljas veerand polnud meie poolt päris ideaalne, aga oli võitlust ja mängijad andsid endast kõik. See on õige tee, mida mööda minna,” lisas Riera. Debütandi Demajeo Wigginsi kohta sõnas juhendaja, et ameeriklane aitas neid kõvasti nii punktide viskamisel, lauavõitluses kui ka kaitses ning ta saab hakata koos tiimiga nüüd kokku kasvama.

Pühapäeval tõi meie klubidele nädala kolmanda ja viimase võidu TalTech (4-1), kes trilleriks kujunenud kohtumises alistas võõrsil 81:80 (25:24, 18:19, 19:13, 19:24) BK Liepaja (1-4).

Oliver Metsalu tõusis Tehnikaülikooli meeskonna edukaimaks 20 punktiga, Tanel Soku arvele kanti 13 silma ja 5 resultatiivset söötu, Gregor Ilves panustas samuti 13 punkti ja 6 lauapalliga, Mikk Jurkatamm tõi 12 punkti ja Ran Andre Pehka nime taha märgiti 4 silma, 8 lauapalli ja 7 söötu.

Basket.ee portaalile pärast mängu kommentaari andnud TalTechi peatreeneri Alar Varraku sõnul on tema hoolealused suutelised näitama palju paremat mängu: “Esimesel poolajal oli kaitse kehv, tänu rünnakule püsisime mängus. Teisel poolajal saime kaitse korda, siis hakkas edu tasapisi kasvama. Aga Liepaja korvpallurid tulid lõpus mängu tagasi. Jumal tänatud, et võit jäi meile!”

TalTech sai Läti turneelt kirja ka kaotuse, kui reedel vannuti võõrsil 71:86 alla BK Ventspilsile (4-0). Meie poolelt oli taas edukaim Metsalu 14 punktiga, Indrek Kajupank panustas 11 silma ja 7 lauapalliga ning Gregor Ilves viskas 11 silma.

Eesti klubid said möödunud nädalal kaks kaotust Riia VEF-ilt (5-1), kes esmalt laupäeval mängis Tallinnas üle Tallinna Kalevi (1-3) 93:66 (20:17, 28:16, 19:16, 26:17) ja pühapäeval Viimsis sealse KK Viimsi/Sportlandi (2-2) 87:64 (27:18, 19:16, 20:11, 21:19).

Tallinna Kalevi ridades paistsid kõige enam silma 25 punkti visanud Joonas Järveläinen ja 10 silma lisanud Mario Paiste. Viimsi parimateks punktitoojateks olid Karl Johan Lips 16 silma ja 7 lauapalliga, Rain Veideman 15 punktiga, Ronalds Zakis 12 silma ja 5 lauapalliga ning Devin Lee Harris 10 punktiga.

Lätlastele lisas võidu ka BK Ogre (2-2), kes sai Tartus jagu sealsest Tartu Ülikool Maks & Mooritsast (0-3) 81:75 (25:16, 14:22, 19:11, 23:26). Hendrik Eelmäe tegi kaotajate poolel võimsa kaksikduubli 22 punkti, 12 lauapalli ja 4 sööduga. Adomas Drungilas panustas 13 silma ja 8 lauapalli ning Patrik Saal ja Emmanuel Wembi viskasid kumbki 11 punkti.

Alanud nädalal on Eesti-Läti liiga mängud koondunud kõik nädala lõppu, kui kokku peetakse seitse kohtumist. Rahvusvahelisi matše nende hulgas pole ning kolm mängu on Läti klubide ja neli kohtumist Eesti tiimide siseasjad.