Eesti koondist kollitanud mängujuht hakkab uuel hooajal kimbutama Kalev/Cramot ja teisi Ühisliiga tiime

-Marco Spissu Saku Suurhallis |Foto: Siim Semiskar

Venemaa korvpalliklubi Kaasani Unics andis neljapäeval teada, et uuel hooajaks liitub nendega Itaalia koondise mängujuht Marco Spissu, kes viimastel aastatel saanud hästi tuttavaks ka Eesti korvpallisõpradele.

VTB Ühisliiga hiiuga 1+1 lepingu allkirjastanud 26-aastane ja 184 cm pikkune mängujuht oli pärast 11 aastat sünnilinna klubi Sassari Dinamo hingekirjas olemist augustis liitumas Hispaania klubiga Malaga Unicaja, kuid hispaanlased vajutasid viimasel hetkel või paljude arvates isegi pärast viimast hetke pidurit.

Nimelt olid 2-aastasel lepingul allkirjad juba all ja Spissu Malagas tervislikus kontrollis, kui Malaga klubi juhid väidetavalt asjas kahtlema hakkasid ning leidsid põhjenduseks vabanduse, et Spissu ei läbinud meditsiinilist kontrolli. Itaaliast tulnud info kohaselt oli ka Tokyo olümpiamängudel käinud mehe tervisega kõik korras ning see toodi klubi poolt lihtsalt õigustuseks, kuidas juba sõlmitud lepingust välja saada.

Spissu kommenteeris Unicsisse siirdumist Twitteris, vihjates loomulikult ka sellele Malaga juhtumile: “See päriselt peab paika, et kui üks uks sulgub, siis teine avaneb. Ma ei suuda oodata seda võimalust, mis mulle pakutud on. Edasi, Unics! Adios (nägemist hispaania keeles – toim.).”

Eesti korvpallisõbrad peaksid Spissu esitusi mäletama meile õnnelikult lõppenud EM-kvalifikatsioonist, kus mees oli mõlemas kohtumises Eestiga itaallaste põhimängujuhiks.

2020. aasta veebruaris Saku Suurhallis toimunud võitluslikus kohtumises, mille Itaalia hea teise poolajaga 87:81 võitis, viskas veidi vähem kui 32 minutit väljakul viibinud Spissu 9 punkti, jagas 8 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Aasta hiljem Permi “mullis” peetud teises matšis sai Eesti mälestusväärse 105:101 võidu, kus Spissu panustas itaallaste kasuks 31,5 minutiga 16 punkti, 6 söötu ja 2 vaheltlõiget.

Spissu kuue kohtumise keskmised numbrid kogu EM-kvalifikatsiooniturniiri peale olid 12,7 punkti, 7,7 resultatiivset söötu ja 1,8 vaheltlõiget. Üsna sarnast statistikat näitas mängujuht ka eelmisel klubihooajal meie Kaspar Treieri meeskonnakaaslasena Sassari eest mängides, kui kogus Serie A-s 32 kohtumisega keskmiselt 30,3 minutit, 12,7 punkti, 5,4 korvisöötu, 3,7 lauapalli ja 1,6 vaheltlõiget.

Mullu Ühisliiga finaalis Moskva CSKA-le kaotanud ja Eurocupi finaalis Monacole alla jäänud, kuid juba finaalipääsuga algavaks hooajaks Euroliiga koha taganud Unics, on suureks väljakutseks komplekteerinud korraliku võistkonna.

Lisaks Spissule on tagaliinis esindatud näiteks klubis jätkav ameeriklane Isaiah Canaan ning tiimiga liituvad vastavalt türklaste Istanbuli Fenerbahcest ja Ateena Panathinaikosest Lorenzo Brown ja Mario Hezonja. Korvi alla on palgatud Sander Raieste endine meeskonnakaaslane Baskoniast Tonye Jekiri, kogenud Will Thomas Peterburi Zeniidist ja eelmisel hooajal pikalt klubita olnud venelaste staar Andrei Vorontsevitš.

BC Kalev/Cramo kohtub uuel hooajal Unicsiga esmakordselt 12. detsembril Kaasanis, Spissu saab taas Saku Suurhalli külastada aga alles aprilli keskel, Kalevi eelviimases põhiturniiri kohtumises.