Uudis

Eesti koondis loositi MM-kvalifikatsiooniturniiril tugevasse, aga mängitavasse alagruppi

Foto: FIBA

Täna loositi Šveitsis Miesis 2023. aasta korvpalli maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri alagrupid. Euroopas asub tulle 32 riiki, kes loositi kaheksasse neljaliikmelisse alagruppi. Edasi pääseb kokku 12 koondist.

Eesti loositi D-alagruppi koos Iisraeli, Saksamaa ja Poolaga. Esimese hooga tundub, et tegemist on ühtlaselt tugeva grupiga, kuid ühtegi päris esimese kategooria korvpallikoondist nende nelja riigi hulgas pole.

Olenevalt mängude akende ajast võivad nii Saksamaa kui Iisrael olla ilma oma esimese ešeloni staarideta, kuna sealne koorekiht mängib nii Euroliigas kui NBA-s. See kindlasti muudab gruppi veel ühtlasemaks ja meie poolt vaadates loodetavasti lahtisemaks.

Meie lõunanaabrid lätlased sattusid aga gruppi, kuhu lisaks neile loositi Serbia, Belgia ja Slovakkia. Leedu hakkab heitlema esmapilgul nende jaoks väga soodsas grupis Bosnia, Bulgaaria ja Tšehhiga ning Soome sattus Skandinaavia – Balkani maavõistlusele, kus C-grupis on koos lisaks neile ka Rootsi, Horvaatia ja Sloveenia.

A-grupp: Serbia, Slovakkia, Belgia, Läti
B-grupp: Valgevene, Suurbritannia, Kreeka, Türgi
C-grupp: Horvaatia, Rootsi, Soome, Sloveenia
D-grupp: Iisrael, Saksamaa, Eesti, Poola
E-grupp: Prantsusmaa, Portugal, Ungari, Montenegro
F-grupp: Bosnia ja Hertsegoviina, Leedu, Bulgaaria, Tšehhi
G-grupp: Gruusia, Põhja-Makedoonia, Hispaania, Ukraina
H-grupp: Venemaa, Holland, Island, Itaalia

Esimesed mängud peetakse 2021. aasta novembris, 2022. aastal on kokku neli mängude akent (veebruar/märts, juuni/juuli, august ja november) ning kvalifikatsiooniturniir lõpetatakse 2023. aasta veebruaris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.