Eesti 3×3 koondis mängis olümpiahõbedaga kui võrdne võrdsega, kuid pidi leppima EM-il 7. kohaga

Turniiri järel toonitati taas profitiimi loomise vajadust!

-Eesti 3x3 korvpallikoondis |Foto: fiba.basketball

Pariisis peetavatel 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlustel lõppes Eesti koondise jaoks turniir veerandfinaalis, kus põneva heitluse tagajärjel jäädi 16:19 alla tugevale Venemaa esindusele. Sellega jäi turniirile 14. asetusega peale läinud Eesti esindus koosseisus Jaan Puidet, Karl Johan Lips, Rait-Riivo Laane ja Oliver Metsalu EM-il 7. kohale.

Alagrupis Poolale 18:20 alla jäänud ja kolmekesi pallinud Sloveeniat lisaajal 19:17 võitnud Eesti meeskond andis ka olümpiahõbedale Venemaale võimsa lahingu, kuid kogemustega vastased nõelasid väga otsustavatel momentidel kaugvisetega ja kallutasid kohtumise lõpuks enda kasuks.

Kuigi venelased juhtisid matši enamuse ajast, suutis Eesti esindus kohtumise keskel teha ühe väga õnnestunud vahespurdi, kus asuti 13:11 juhtima. Kahjuks lasti üsna kohe endale visata üks kahepunktivise ja sellega sai Venemaa enesekindluse tagasi.

Jaan Puidet ja Karl Johan Lips viskasid veerandfinaalis Venemaa vastu mõlemad 5 punkti, Oliver Metsalu tõi 4 silma ja Rait-Riivo Laane kaukasse jäi 2 punkti.

Kogu turniiri peale oli Eesti esinduse parim punktiviskaja Karl Johan Lips, kogudes kolme mängu peale kokku 18 punkti. Puidet tõi 14 silma, Metsalu lisas 13 punkti ja Laane arvele kogunes 8 silma.

Viiendana asetatud Venemaa kohtub poolfinaalis kõrgeima asetuse saanud Serbiaga ning teisel tabelipoolel lähevad vastamisi Eesti alagrupikaaslane Poola (8) ja Leedu (4). Serbia oli veerandfinaalis 20:17 üle Prantsusmaast (7), Poola alistas 21:14 Hollandi (6) ja Leedu purustas 21:9 Ukraina (13).

Eesti 3×3 koondise peatreener Siim Raudla sõnas ERR-ile antud intervjuus, et siit sammu edasi astumiseks on Eestil vaja panustada profitiimi loomisele: “Ma arvan, et see tase on selline, mida me täna nägime. Mängisime oma mängu siin turniiril välja, aga kui me tahame suuremat mängu mängida, siis peame hakkama midagi suuremat ja süsteemsemat ette võtma.” Loe Raudla pikemaid kommentaare ERR-i spordiportaalist.

Sama sõnumi saatis välja ka Eesti resultatiivseimaks kerkinud Karl Johan Lips: “Me mängisime kõigiga võrdne-võrdsega. See näitab, mis võiks olla, kui oleks neli meest, kes tegeleks sellega aastaringselt ja kui keegi oleks seda valmis sponsoreerima. Mida kaugemale me selle loomist lükkame, seda raskemaks meil läheb.” Loe Lipsu pikemaid kommentaare ERR-i spordiportaalist.

Suvel Korvpal24 portaalile intervjuu andnud Eesti 3×3 koondislane Jaan Puidet on igatahes avalikult välja öelnud, et kui Eestis läheks profitiimi tegemiseks, siis tema oleks valmis saalikorvpallist üle tulema.