Drell kerkis meeskonna resultatiivseimaks, aga Pesaro langes superkarikas konkurentsist, Treier ja Sassari samuti väljas

Pesaro peatreener Petrovic: oleme suurtes raskustes, kuna mõnel positsioonil puudub kvaliteet

-Henri Drell |Foto: Victoria Libertas Pesaro Basket Facebook

Itaalia korvpalli kõrgliiga superkarikaturniiril langesid mõlema Eesti koondislase koduklubid konkurentsist veerandfinaalides, kui Pesaro kaotas Veneziale ja Sassari Dinamo pidi tunnistama Brindisi paremust.

Henri Drell ja Pesaro jäid selgelt 51:83 (11:20, 3:25, 22:23, 15:15) alla Venezia Umana Reyerile. Eriti nukker oli Pesaro jaoks teine veerandaeg, mis kaotati 3:25.

21-aastane Drell sai mänguaega 19 minutit ning viskas selle jooksul oma tiimi parimana 9 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 0/3, vabavisked 1/1), hankis 2 lauapalli ja tegi 2 pallikaotust. Tyrique Jones kogus 8 silma ja 8 lauapalli. Venezia parimana viskas Victor Sanders 20 punkti, Michele Vitali lisas 12 silma.

Kohtumise järel oma klubi meediakanalite vahendusel intervjuu andnud peatreener Aza Petrovici sõnul seisud head pole: “Oleme suurtes raskustes, kuna mõnel positsioonil puudub kvaliteet. Saan aru, et olen mingitel hetkedel teinud tiimi ülesehitusel vigu. Kuna need on minu tehtud eksimused, siis üritan teha vajaliku vigade parandused, et ära hoida suuremad piinad.”

Kaspar Treier ja Sassari Dinamo jäid 66:76 (14:18, 11:16, 23:18, 18:24) alla Brindisi meeskonnale, kes hiljuti sai kodusel kontrollturniiril suurelt jagu ka meie Tartu Ülikool Maks & Mooritsast.

Eesti koondise suur äär sai mänguaega 6,5 minutit, mille jooksul ta ühtegi pealeviset ei teinud ja punktiarvet ei avanud. Küll sai Treier kätte 3 lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 isiklikku viga.

Sassari poolel viskas Eimantas Bendžius parimana 17 punkti ja hankis ka 6 lauapalli, David Logan panustas 16 silmaga ning Jason Burnell ja Anthony Clemmons tõid mõlemad 12 punkti. Võitjate parimana hiilgas Nick Perkins 21 punkti ja 10 lauapalliga, Raphael Gaspardo lisas 11 silma.

Ülejäänud kaks veerandfinaali peetakse samuti täna ning neis kohtuvad Milano Armani – Treviso Basket ning Bologna Virtus – Tortona.